زمان طراحی

طراحی وب سایت و اپلیکیشن اختصاصی

اگر به دنبال توسعه تجارت و فروشگاه خود را دارید میتوانید برای دیجیتال کردن کارهای خود روی ما حساب کنید

خدمات گروه رادوین ...

اگر به طراحی اختصاصی ایده هایتان نیاز دارید با ما تماس بگیرید

خدمات گروه رادوین

windows client 128

طراحی نرم افزار

هنوز بسياري از ادارات ، شركت ها و فروشگاه ها اطلاعات خود را به روش دستي روي كاغذ مديريت .. .

website design 128

طراحی وب سایت

اگر به دنبال یک وی سایت شکیل زیبا و با قیمت مناسب هستید ما به شما کمک می کنیم تا

android 128

طراحی اپلیکیشن

شما برای کمک گرفتن و انجام پروژه های دانشجویی خود می توانید روی ما حساب کنید !.

windows client 128

فرآیند طراحی سایت

گروه نرم افزاری دهکده با تجربه ای چندین ساله طراحی وب سایت و اتوماسیون برای کسب وکار شما را طبق مراحل علمی و کارآمد انجام می دهد تا از بروز مشکلات احتمالی و عدم رسیدن به هدف جلوگیری نماید.

website design 128

هزینه طراحی سایت

هنگامی که شما قصد راه اندازی یک وب سایت برای شرکت، سازمان یا کسب و کار خود را دارید ابتدا می بایست با شرکت های طراح سایت معتبر مذاکره و مشورت نمایید. با اعلام نیازهای خود و بررسی آنها توسط کارشناسان طراح، ایده و .

چگونه بصورت خودکار (اتوماتیک) از Database های SQL بکاپ بگیریم ؟


خوب قبل از اینکه به سراغ فرآیند Backup گیری برویم باید مطمئن شوید که سرویس SQL Server Agent در حالت running قرار دارد در غیر اینصورت نمی توانید از این روش برای Backup گیری استفاده کنید. برای بررسی این مورد هم می توانید وارد کنسول Services.msc شوید و هم می توانید از طریق کنسول SQL Management Studio بعد از connect شدن به Instance موجود در SQL در قسمت Object Explorer بررسی کنید که آیا سرویس فعال و در حال اجرا است یا خیر ، اگر نبود براحتی بر روی سرویس مورد نظر راست کلیک کرده و مشابه تصویر پایین بر روی Start کلیک می کنیم.

1 از Object Explorer قسمت Management Node را باز کنید و گزینه Maintenance Plan را انتخاب کنید.توجه کنید که برای اینکه بتوانید یک برنامه Backup زمانبندی شده توسط Maintenance Plan ها داشته باشید باید دسترسی یا بهتر بگوییم role ای به نام SYSADMIN را داشته باشید ، البته من فرض را بر این میگیرم که شما دسترسی کامل را دارید زیرا هیچ مدیر سیستمی در ایران توانایی تحمل محدودیت را ندارد و در همه جا Admin می باشد به هر حال اگر نمی توانید Maintenance را مشابه آنچه در تصویر زیر مشاهده می کنید ببینید بررسی کنید که Permission های لازم را به این Instance داشته باشید.

2مشابه آنچه در تصویر پایین می بینید بر روی Maintenance Plan راست کلیک کرده و گزینه new maintenance plan را انتخاب کنید.

 3در کادری که در پایین مشاهده می کنید یک اسم برای این maintenance plan ایجاد کنید ، اسم را متناسب با فرآیندی که قرار است در اینجا انجام شود تعیین کنید برای مثال بنده اسم را ITPRO Database Daily Backup گذاشته ام ، شما می توانید بر اساس نیاز خود هر اسمی که دوست دارید را انتخاب کنید فقط لطفا یک اسم با معنی ایجاد کنید نه هر چیزی که فقط کاراکتر باشد اسم را ایجاد و بر روی OK کلیک کنید.

4خوب شما الان در صفحه تنظیمات مربوط به Maintenance Plan هستید. به نقاطی که با علامت ویلبیلک ( VillBilak ) مشخص شده اند توجه کنید ، این دو قسمت مواردی هستند که شما باید تنظیمات Backup خود را انجام دهید. قسمتی که در گوشه بالای سمت راست در تصویر زیر مشخص شده است برای زمانبندی انجام عملیات خود استفاده می کنید ، اینکه در چه زمانی و چه روزهایی عملیات های Maintenance Plan انجام شوند. توجه کنید که زمانی برای انجام خود تعیین کنید که می دانید Database شما در حال استفاده نمی باشد ، هیچوقت در اوج ساعت کاری Database ها از آنها بصورت زمانبندی شده Backup نگیرید. اما قسمتی که در پایین و سمت چپ تصویر مشخص شده است اصل ماجرا یا همان Backup Maintenance Plan شما را ایجاد می کند. با توجه به اینکه می توان فقط برای همین یک قسمت چند مقاله نوشت ما بصورت جزئی تر وارد ماجرا نمی شویم و فقط به بررسی دو مورد از آنها که در آموزش ما استفاده می شود کفایت می کنیم.

5بر روی آیکن تقویم یا همان Calendar که در تصویر بالا مشخص شده است دابل کلیک کنید. با اینکار یک کادر باز می شود که شما می توانید زمان های اجرای عملیات و همچنین وهله های زمانی کار را برای سیستم تعریف کنید. همیشه بر اساس نیاز و اهمیت کار سازمان تعاریف زمانبندی خود را انجام دهید. معمولا Backup ها سازمانی بصورت روزانه گرفته می شوند. باز هم تاکید می کنم زمانی را انتخاب کنید که می دانید Database شما Load کاری زیادی ندارد ، بنده معمولا شب ها یا ساعات اولیه بامداد را برای گرفتن backup انتخاب می کنم. زمانیکه کار خود را تمام کردید بر روی دکمه OK کلیک کنید.

6از قسمت Maintenance Plans که در تصاویر بالا در گوشه سمت چپ پایین مشخص شده است گزینه backup database plan را انتخاب کنید و بوسیله Drag and Drop آنرا در کادر خالی روبرو بیندازید. این همان مجموعه دستوراتی است که عملیات Backup گیری را برای شما انجام می دهد. تصویر زیر دقیقا همان چیزی است که باید مشاهده کنید.

7


حالا بر روی backup database task ای که در کادر روبرو ایجاد شده است دابل کلیک کنید. با اینکار یک صفحه جدید باز می شود که شما می توانید تنظیمات مربوط به Database هایی که می خواهید Backup بگیرید را مشخص می کنید. در اینجاست که شما تعیین می کنید از چه Database هایی می خواهید Backup بگیرید ، در اینجاست که شما تعیین می کنید در کجای سیستم و در چه مسیری فایل های Backup قرار بگیرد و تمامی موارد مرتبط با backup گیری از دیتابیس ها در اینجا تعیین می شود. از قسمت بالایی این صفحه از منوی بازشوی Databases شما می توانید دقیقا Database مورد نظر خودتان را برای Backup گیری تعیین کنید ، همچنین در همین صفحه همانطور که در صفحه پایین مشاهده می کنید می توانید پسوند فایل های ذخیره شده و مسیر ذخیره را نیز تعیین کنید ، ترجیجا با توجه با ساختارهای شلخته ایرانی Backup خود را بصورت All Databases تعریف کنید.

8

 

 

9بعد از اینکه موارد بالا را انجام دادید بر روی OK کلیک کنید. تبریک صمیمانه ، تنظیمان مربوط به Backup گیری شما انجام شده است. فایل های Backup شما در زمان تعیین شده و در مسیر تعریف شده بصورت خودکار روزانه در ساعت 9 شب گرفته می شوند. نام فایل هایی که بعد از گرفتن Backup ایجاد می شود بر اساس تاریخی تعیین می شود که در آن Backup گرفته شده است و این کمک زیادی به بحث شناسایی دقیق داده های درست در زمان بازگردانی یا Recovery به مدیر سیستم می کند. با توجه به اینکه Backup های شما بصورت متناوب و روزانه گرفته می شوند بعد از مدتی حجم اطلاعاتی که backup گرفته می شوند زیاد می شود بنابراین بهتر است برای این سیستم Backup تعریف کنید که بعد از یک وهله زمانی معین Backup های قبلی را از بین ببرد و حذف کند.

منبع:

itpro.ir


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عنوان درباره و متن

متن توضیحات متن توضیحات متن توضیحات متن توضیحات متن توضیحات متن توضیحات متن توضیحات متن توضیحات متن توضیحات متن توضیحات

عمده فروشی لوازم برق ساختمان
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.