نرم افزار مدیریت کتابخانه دهکده ( رادوین )

 

 

حرفه ای ترین و زیباترین نرم افزار مدیریت کتابخانه با 70 درصد تخفیف ویژه فقط این ماه 

 

 جدید ترین سیستم اتوماسیون مدیریت کتابخانه

 

لینک دانلود نرم افزار

سری آموزش های برنامه نویسی و طراحی صفحات وب سایت  با asp.net گروه نرم افزاری دهکده 

 

آشنائی با Toolbox


عناصر در Toolbox طبقه بندی و در گروه های متفاوتی سازماندهی شده اند .زمانيکه بر روی يک گروه  کليک می گردد ، Toolbox
مربوطه ، آيتم های مربوط به گروه انتخابی رانمايش خواهد داد . در ادامه می توان در بين آيتم ها حرکت و کنترل موردنظر را انتخاب  نمود.

 

 

 

در موارديکه Document جاری ، کد می گردد ، Toolbox صرفا" شامل Clipboard Ring می باشد  Clipboard Ring ، بيست مورد آخری را که  کپی ( Ctrl + C) و يا Cut  شده است ( Ctrl+X ) را نمايش و بدين ترتيب امکان paste نمودن آنان در يک document ديگر فراهم می گردد .

 

 

ويرايش سندهای وب


بمنظور ويرايش فرم های وب و اسناد HTML بصورت ويژوال  ، می توان از روش معروف drag-and-drop نظير آنچيزی که در ويرايش فرم های ويندوز استفاده می گردد، استفاده و يا ويرايش آنان را بعنوان فايل های Text انجام داد . بمنظور سوئيچ نمودن بين حالات متفاوت ويرايش ، می توان از دکمه های Designو يا HTML در پنجره Document استفاده نمود. در صورت عدم ضرورت انجام برخی عمليات بصورت ويژوال ، می توان ويرايش اسناد وب را بعنوانText انجام داد. استفاده از حالت HTML بمراتب راحت تر از استفاده از ابزارهای ويژوال خواهد بود. در صورت آشنائی  با HTML ، تکنولوژی IntelliSense ( تشخيص هوشمندانه ) ، کمک لازم در خصوص تکميل عناصر HTML
را ارائه خواهد داد .

 

 

 

ويرايش Code-Behind


فرم های وب ، علاوه بر عناصر ويژوال که در يک فايل خاص ذخيره می گردند، دارای فايل هائی با محتويات کد( منطق موردنظر برای انجام عمليات در ارتباط با فرم وب ) بوده  که به آنان مرتبط می گردند. در زمان ايجاد يک فرم وب جديد، فايل کد مربوطه نيز بصورت اتوماتيک ايجاد خواهد شد. اين نوع فايل ها ، اصطلاحا" Code-Behind ناميده شده و دارای نامی مشابه فرم وب بوده که دارای انشعاب vb .  و يا cs . ، اضافه شده به انشعاب آنان می باشد. يک فرم وب از طريق Pagedirective @ که در صفحه HTML فرم های وب استفاده می گردد با فايل کد مربوطه، مرتبط خواهد شد .

 

ويژوال استوديو ، بصورت اتوماتيک پشتيبانی اطلاعات ارائه شده توسط page directive را انجام خواهد داد . مثلا" در صورتيکه فرم وب با يک نام متفاوت ديگر ذخيره گردد ،  خصلت CoedBehind بصورت اتوماتيک بهنگام می گردد.ويژوال استوديو، بصورت اتوماتيک پشتيابی اطلاعات ارائه شده توسط خصلت Inherits مربوط به Page directive را انجام نخواهد داد ، بنابراين در صورتيکه namespace ريشه مربوط به پروژه و يا نام کلاس  يک فرم وب تغيير يابد ، می بايست عمليات بهنگام سازی بصورت دستی  در دايرکتيو مربوط به صفحه وب انجام شود. ويژوال استوديو دات نت ، تعريف کلاس ، روتين مقداردهی اوليه و روتين مربوط به رويداد  Page_Load  را در ارتباط با هر فايل Code Behind مربوط به فرم وب ايجاد می نمايد .کد ارائه شده در ناحيه ای که با عبارت Web Form Designer Generated Code ، نشان داده شده است را نمی بايست تغيير داد ، چراکه کد فوق در ادامه توسط ويژوال استوديو باتوجه به شرايط برنامه، مجددا" بازنويسی و تغييرات شما ناديده گرفته می شود. برای مخفی نمودن کد ، می توان بر روی علامت "- " در سمت چپ دايرکتيو Region#  کليک و آن را بصورت يک خط نمايش و با تغيير علامت "-" به علامت "+" ، ناحيه مربوطه را مجددا" نمايش داد. ويرايشگر کد ويژوال استوديو دات نت ، امکان تکميل دستورات تايپ شده در ارتباط با کليد واژه ها ، اعضاء کلاسی که در کد مورد نظر از آنان استفاده شده است را بصورت هوشمندانه فراهم می نمايد.

 

 

Solution Explorer


سازماندهی برنامه ها در ويژوال استوديو دات نت ، بصورت Projects و Solutions می باشد. Project ، شامل مجموعه ای از فايل ها بمنظور ايجاد  يک برنامه اجرائی است .Solution ، شامل گروهی از پروژه ها بمنظور ايجاد يک واحد عملياتی واحد است .بمنظور مشاهده فايل های موجود در يک Solution ، می توان از Solution Explore استفاده نمود.

 

 

اطلاعات مربوط به Solution درفايلی با انشعاب slh .، ذخيره و بصورت پيش فرض در فولدر My Document ذخيره می گردد.  بمنظور فعال نمودن Solution ، می توان از فايل فوق استفاده و يا بصورت مستقيم اقدام به فعال نمودن فايل های پروژه که در فولدر Project مستقر می باشند ، نمود( vbproj . و يا csproj . ). در صورت فعال شدن يک فايل  Project  و پس از ذخيره سازی آن ، ويژوال استوديو دات نت ،  يک فايل Solution جديد برای آن ايجاد می نمايد.

 

 

 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید