اگر شما به دنبال یک راه جدید و جالب برای تعامل بیشتر با بازدیدکنندگان وب سایت هستید، گروه نرم افزاری دهکده طراحی وب سایت پارالاکس  که مرسوم و مد روز می باشد را به شما پیشنهاد می دهد  . این می تواند باعث برجسته و منحصر به فرد شدن سایت شما در میان دیگر سایت ها شود و این احتمال را که بازدیدکنندگان سایت با شرکت شما ارتباط برقرار کنند را افزایش می دهد.

 

 

parallax-web-design
 
 

Parallax Website Design

گروه طراحی و بهینه سازی سایت دهکده

Go back

  طراحی وب سایت   : (Parallax) طراحی وب سایت پارالاکس یکی از زیباترین نوع طراحی وب سایت در حال حاضر می باشد. "پارالاکس" نوع خاصی از طراحی وب سایت است که با تغییر در کد های CSS یک قابلیت پیمایش مداوم در عناصر گرافیکی و حرکات نمایشی متن ایجاد می کند و همچنین ایجاد حالت تعامل و بازخورد با حرکت اسکرول ماوس را نیز شامل میشود .  پارالاکس یک تکنیک می باشد که با استفاده از کدهای HTML5  و CSS3 وJQuery می باشد. از وب سایت های پارالاکس می توان برای تبلیغات و معرفی محصولات استفاده نمود .

این نوع طراحی باعث ایجاد یک ظاهر با اثر بصری لایه لایه می شود که به ایجاد عمق بین پس زمینه و تصاویر متحرک، گرافیک و متن کمک می کند.

پارالاکس در معنی لغوی اختلاف بین دو نقطه می باشد که به صورت مشخص معلوم می باشد و همینطور در طراحی وب نیز پارالاکس یعنی تغییر کاملا مشخص و ست شده بین دو عنصر یا مربع می باشد که مشخصا به وسیله تکنیک های جاوااسکریپت و دیگر زبان های مکمل در وب سایت پیاده سازی می شود 

یکی از مزایای اصلی طراحی پارالاکس این می باشد که اجازه می دهد یک وب سایت فقط با حرکت اسکرول ماوس به پایین صفحه با بازدیدکنندگان خود در تعریف یک داستان هم قدم بشود. این روش بسیار کارآمد می باشد مخصوصا در مورد بازدیدکنندگانی که دوست ندارند روی تعداد زیادی لینک کلیک کنند و یا صفحات بسیار زیادی را برای یافتن مطالب مورد نظرشان مرور کنند.

از طرف دیگر، طراحی وب سایت پارالاکس تعدادی اشکالات بالقوه دارد، به خصوص با سئو.

مبنای این تکنیک استفاده از لایه های دو بعدی جهت ایجاد منظره ای سه بعدی و دادن عمق و لایه بندی به صفحه می باشد. با حرکت دادن این لایه ها در صفحه با سرعت های متفاوت این حس در بیننده بو جود می آید که در حال دیدن یک صفحه سه بعدی می باشد.

در حال حاضر، بیشتر وب سایت های پارالاکس متعلق به شرکت هایی می باشد که به صورت مستقیم با مصرف کننده در ارتباط هستند، به دلیل اینکه آنها تمایل بیشتری برای استفاده از آخرین فناوری های بازاریابی خلاقانه دارند. با این حال پارالاکس مطمئنا می تواند برای شرکت هایی که فقط با شرکت های دیگر ( B2B ) ارتباط دارند هم مفید باشد. این موضوع می تواند در مورد کسب و کارهای خدماتی نیز صادق باشد، در واقع از زمان طراحی های داینامیک که منجر شد توجه مردم بیشتر به سایت ها جلب بشود و زمان بیشتری در سایت باقی بمانند، شرکت ها می توانند جزئیات بیشتری از خودشان را ارائه داده و داستان مفصل تری از خودشان تعریف کنند.

طراحی پارالاکس همچنین شرکت ها را قادر می سازد تا یک تصویر منحصر به فرد از خودشان توسط وب سایت شان ارائه دهند. یک سبک ارتباطی پویا توجه بازدیدکنندگان را بیشتر از یک وب سایت منظم جلب می کند و جمعیت جوان را که دنبال تجربه های متفاوت هستند جذب خواهد کرد. به علاوه سبک روان و خطی ارتباطات باعث پیگیری و ماندن بازدیدکنندگان روی سایت می شود و این باعث جذب بیشتر پیام های شرکت ها توسط بازدیدکنندگان می شود.